Кошик
675 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
+380503593839
+380671119076
+380664030418
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Які вправи впливають на розвинення дрібної моторики?

Які вправи впливають на розвинення дрібної моторики?

На формування особистості дитини впливає багато чинників. Поцілували дитину на ніч? Розповіли казку? Показали нічні сузір'я? Всі ці дії змушують мозок обробляти отриману інформацію, отже - розвиватися. Але більш важливе значення для розвитку дитини грають різні заняття. Серед них перше місце займає заняття з розвитку дрібної моторики пальців.

Ставши мамою, я почала вивчати багато літератури з цього приводу. Ефективність розвитку мови задопомогою занять з дрібними предеметами зумовлена тим, що в людському мозку  зони, які відповідають за рухи і мову, розташовуються досить близько. Отже розвиток дрібної моторики активізує найближчі центри мозку, що відповідають за мову. 

Пропоную вашій увазі декілька варіантів розвиваючих ігор для дітей з використанням звичайних домашніх предметів. Вміння працювати пальцями до малюків буде приходити не відразу, тому потрібно намагатися перетворювати навчання в цікаві ігри.

Ігри - сипучки

З особистого досвіду можу сказати, що коли я готую на кухні, дитина неодмінно цікавиться цим дійством і при цьому іноді заважає швидко завершити процес. В такому випадку донечка не хоче нашкодити, просто ці дії допомагають їй пізнати світ. Якщо дитина захоплено розкладає крупи,я даю їй можливість зробити це в ігровій формі.

Сухий басейн

Розвитку дрібної моторики дитячих пальчиків сприяє пальчиковий акваріум. Я легко роблю його навіть в домашніх умовах. Для цього підходить будь-яка відкрита ємність (коробка, тазик і інше). Для початку я заповнюю її різними предметами: намистинками, дрібними кульками, горохом, камінчиками, піском. В результаті, отримую акваріум для збереження дрібних іграшок. Його можна використовувати для виконання завдань типу «Пошук захованого предмету», «Пошук фігури зі зразка», «Пошук і назва іграшки». Подібні ігрові заняття можна проводити щодня.

Незвичайні картини

Діти у віці 2-4 років люблять оригінальну техніку малювання, яка виконується на сипучих матеріалах. Для своєї дитини я придумала таке заняття – насипаю дрібні крупи на широкий піднос або тарілку і прошу дитину намалювати на них який-небудь легкий предмет.

Якщо у вас дитина старшого віку, то можу порекомендувати зробити аплікації з макаронних виробів. Макарони клеяться на кольоровий картон, і при цьому виглядають як шедевр. Якщо таку аплікацію ще й розфарбувати, то може вийти неймовірна композиція. Щоб зробити її акуратно, потрібно мати спритні пальчики. Адже утримання в пальцях тоненької макаронини - справа непроста.

Масаж пальчиків

На сьогоднішній день, на полицях магазинів знаходжу безліч приладів для мікромасажу кінцівок. Яскраві деталі таких предметів, а також їх оригінальний матеріал будуть приваблювати як малюків, так і старших за віком дітей. Шипи, які знаходяться на поверхні м'ячиків, сприятливо впливають на всі нервові закінчення і покращують кровообіг. Будь-яка дитина буде із задоволенням виконувати нескладні вправи з такими предметами.

Вправа з використанням олівця

Для пальчикового масажу я також використовую добре знайомий дітям будь-якого віку олівець або волоський горіх. Вправи також поєдную з розповіддю різноманітних скоромовок і віршів.

Іноді пропоную своїй дитині перекочувати олівець, починаючи з великого пальця і ​​закінчуючи мізинцем. Пізніше можу змінити напрямок - від зап'ястя до кінчиків пальців. При цьому можна вимовляти різні скоромовки.

Вправи з горіхами

В основу вправи покладено той же принцип, що і у попередньої гри, але при цьому використовується горіх. Щоб урізноманітнити вправи, використовую також обертання в одній руці двох горіхів.

Гімнастичні вправи

Пальчикова гімнастика добре сприяє розвитку дрібної моторики. Під час проведення таких занять використовую різні предмети: резинку для волосся, прищіпки для білизни або іграшкову дзиґу.

Вправа з дзиґою

Ігри з різновидами дзиґ сприяють розвитку у дитини вміння розраховувати точність і силу рухів пальців. Великий предмет запускається за допомогою затиснення його стержня між долонями і тертя рукою об руку. Так він починає обертатися. Невелику можна закрутити пальцями. Запуск такої  дзиґи вимагає особливих рухових навичок і розвинених рухів пальчиків. Для трьохрічних дітей я би порекомендувала використовувати під час гри велику дзиґу, а для дітей в віці від 4 років можна використовувати і маленьку.

Вправа з резиночками

Маніпуляції, які проводяться з резинками, сприяють підвищенню рівня пружності м'язів рук. Щоб виконати вправу, я натягую на  пальчики резинку діаметром 3-4 см. Перед дитиною ставлю завдання - пересунути її на 360 градусів спочатку в одному напрямку, а потім в іншому.

Ігри з використанням прищіпок

Яскраві прищіпки для білизни - це готовий виріб для вправ. Неодноразове повторення рухів стискання і розтискання дає відмінне навантаження дитячим пальчикам. Свого малюка наприклад я привчила брати прищіпку трьома пальцями і кріпити їх до будь-яких плоских предметів, наприклад до лінійки, картонки або тарілки. З прищіпок і картонних фігур також робимо різнокольорові аплікації.

Дитині у віці 5-6 років можна запропонувати прищепляти цим предметом фаланги нігтів, починаючи з вказівного пальця і ​​закінчуючи мізинцем під час розповіді вірша. Крім цього можу порадити натягувати мотузку по ширині плечей малюка і давати йому кілька яскравих прищіпок. На кожен склад або слово він повинен чіпляти прищіпку на мотузку.

Гра зі шнурівкою

Щільна і хороша шнурівка черевика - справа не з легких. Тому краще розпочати зазадалегідь підготовку малюка до самостійності і спочатку тренуватися на будь-який іграшці, де є шнурки. Така гра розвиває окомір і уважність. Під час неї зміцнюються пальці і кисть. Це створює оптимальну передумову для підготовки рук до письма.

Перші варіанти простих шнурівок для дитини робила своїми силами. Для цього використовувала картон, яскраві шнурки і дирокол. Останнім предметом робила кілька дірочок в картоні. На своєму прикладі показала дитині, як крізь ці отвори можна протягнути шнурки. Малюк повинен потренуватися на декількох дірочках. Якщо йому вдасться потрапити в отвір, обов'язково потрібно його похвалити.

Використання ґудзиків

З картонки я вирізала невеликий ґудзик діаметром 7-9 см. З використанням того ж таки дироколу, зробила дві дірочки на ґудзику і на листочку картону. Попросила дитину «пришити» даний виріб до листа з використанням шнурка. От і вся гра. Не дивлячись на простоту, вона сприяє розвитку дитячого мислення.

Вправа «Змійка»

У картоні прорізала декілька дірочок так, щоб шнурки виглядали як хвиляста лінія. Своєму малюку пропонувала протягнути шнурочок послідовно крізь всі дирочки. Ви навіть не уявляєте скільки позитивних емоцій у дитини викликала дана гра. За даним принципом можна робити будь-які малюнки.

Гра «Лід»

Прочитала деяку цікаву інформацію про позитивний вплив перепаду тепмератур на розвиток дрібної моторики рук. Суть кріотерапії полягає в тому, що дитині пропонуються різні види ігор з льодом. З наукової точки зору, невеликий вплив низьких температур позитивно діє на нервові закінчення пальчиків. Основою такого ефекту є зміна діяльності судин. Первісне звуження дрібних артерій змінюється на їх виражене розширення. Це істотно підсилює приплив крові до пальців.

Заняття за цією методикою я зазвичай проводжу за такою схемою: одну процедуру повторюю через один-два дні на протязі одного місяця. Тривалість подібних ігор поступово збільшую з 6 секунд до 1 хвилини.

Для дворічної дитини можу порекомендувати використовувати крижані кульки, так як вони не мають гострих кутів, що виключає можливість отримати порізи. Можете запропонувати малюкові занурити пальчики в лоток і захоплювати там шматочки льоду. Там також можна шукати заховані предмети, перераховувати кульки і обмацувати їх пальчиками. Для тих, хто старше, можна запропонувати побудувати замок або викласти візерунки, як мозаїку. Нещодавно відкрила для себе ще один оригінальний спосіб ігор з льодом - створення різнокольорових шматочків льоду. Просто перед заморожуванням додайте у воду фарбу.

Сподіваюся, мій досвід стане Вам у нагоді!

Інші статті
Графік роботи
 • Понеділок
  10:0020:00
 • Вівторок
  10:0020:00
 • Середа
  10:0020:00
 • Четвер
  10:0020:00
 • Пʼятниця
  10:0020:00
 • Субота
  10:0020:00
 • Неділя
  10:0020:00
Контакти
ТМ "Народний Продукт"
+380503593839
+380671119076
+380664030418
Вайбер
УкраїнаДніпропетровська областьДніпро