Незвичайні рецепти приготування заливного
Холодець по праву вважається одним з класичних святкових страв. Ця закуска відрізняється оригінальним виглядом і ніжним, легким смаком. А якщо готувати холодець у формочках, його можна запросто зробити прикрасою столу. Щоб приготувати холодець вам знадобиться фантазія, і знання основних правил роботи з желатином.
Як користуватися желатином в готуванні?
Желатин випускають у формі гранул, і в листовій формі. Гранульований (сухий) желатин спочатку потрібно залити питною водою і дати йому набрякнути. Цей процес займає від 40 хвилин до 1 години. Далі слід нагрівати масу на водяній бані, добре помішуючи для розчинення грудочок. Щоб отримати «тремтячу» масу, необхідно брати 20 грам желатину на 1 літр рідини. Для більш щільної консистенції потрібно взяти 40 грам желатину на літр.
Для роботи з листовим желатином його також слід попередньо розмочити. Для цього аркуші потрібно опустити на 5-7 хвилин у прохолодну воду. Далі листи віджати і відправити на водяну баню до повного розчинення. Одна пластина дорівнює двом грамам гранульованого желатину. Щоб розрахувати потрібну кількість рідини, слід враховувати, що пластина стає в 6 разів більше при набуханні.
Оригінальні рецепти заливного
Як використовувати желатин ми розібралися. А тепер дізнаємося, як використовувати його так, щоб викликати захоплення гостей і домочадців. Ми підготували декілька цікавих способів приготування холодцю, які цілком можуть стати вашою фірмовою «фішкою».
1. Заливне «курячі сердечка»
Для приготування страви нам необхідні наступні інгредієнти:
-
0,2 кг філе курки;
-
150 мл бульйону;
-
свіжий перець;
-
свіжий огірок;
-
майонез (кілька столових ложок);
-
зелень;
-
3 г желатину;
-
сіль, перець;
-
форми у вигляді серця.
Для початку відварюємо філе. Бульйон при цьому повинен бути ароматним і ніжним. Готове м'ясо дрібно ріжемо. В теплий бульйон відправляємо розбухати желатин.
Тим часом вирізаємо сердечка з огірка і перцю. Викладаємо овочі в форму. Бульйон повільно нагріваємо на середньому вогні до повного розчинення желатину. Переливаємо з каструлі одну третину в миску, додаємо майонез і перемішуємо. Заливаємо у форму, присипаємо зеленню. Зверху викладаємо куряче філе і заливаємо рештою бульйону з каструлі. Форми відправляємо в холодильник до повного застигання.
2. Грибне заливне
Для приготування грибного заливного необхідно взяти:
-
0,3 кг печериць;
-
сушені гриби (для бульйону);
-
1 столову ложку желатину;
-
зелень;
-
сіль, перець.
В 1,5 склянках грибного бульйону відварюємо печериці. Гриби шаткуємо пластинками, в бульйон перелити в невелику каструльку. У бульйоні замочуємо желатин, нагріваємо і ретельно розмішуємо. Переливаємо частину бульйону в пластиковий бокс, закриваємо кришку і відправляємо застигати в холодильник.
Тим часом фігурно ріжемо яйця і зелень. Можна, за бажанням, додати моркву, перець або інші овочі яскравого кольору. Зверху застиглого бульйону викладаємо інші інгредієнти, заливаємо зверху залишками грибного бульйону і ставимо форму в холодильник до повного застигання.
3. Заливне «Вежі»
Щоб приготувати цю закуску, слід взяти:
-
450 мл курячого бульйону;
-
9 г желатину;
-
0,1 кг курячого філе;
-
0,1 кг шинки;
-
0,1 кг відвареного яловичого мови;
-
2 зубці часнику;
-
0,1 кг ягід журавлини;
-
сіль, перець, зелень.
Желатин кладемо набухати в бульйон. Філе, шинку і мова шаткуємо й додаємо дрібно рубаний часник. Як формочок можна використовувати круглі пластикові ємності.
Вниз форми викладаємо журавлину і зелень, заливаємо на одну третину бульйоном і даємо трохи застигнути в холодильнику. Після цього викладаємо зверху м'ясо і заливаємо бульйоном доверху. Відправляємо в холодильник застигати.
Щоб без зусиль дістати блюдо з форми, можна на півхвилини занурити її в гарячу воду.
Впевнені, приготовані за нашими рецептами закуски, припадуть до смаку Вам і Вашим гостям!
- Рецепти пасокХіба можна уявити собі Великдень без яскравих фарбованих яєць і солодких пасок? З давніх-давен у кожної господині свій рецепт святкової паски, який оберігала і передавала тільки наступним поколінням. Але в часи інтернету фамільні рецепти відійшли в минуле, і зараз потрібно тільки вибрати найсмачніші і простий рецепт паски.Повна версія статті
- Як обрати безпечні пластикові ємності?Пластик ставши є невід'ємною частиною нашого життя. Продуктові контейнери, упаковка для побутової хімії, дитячі іграшки, одяг, компакт-диски, зубні щітки ... Якщо вам не байдуже власне здоров'я і здоров'я ваших близьких, важливо знаті, з якого самє виду пластику необхідно обирати ємності.Повна версія статті