Рецепти млинців на масляну
Масляна мабуть самий веселий зимовий свято. Саме в цей день проходить прощання з зимою і зустріч весни. У 2018 році початок масляного тижня випадає на 12 лютого, а сам свято на 18.
У язичницькій культурі в цей день прославляли бога сонця - Ярилу. Весь тиждень народ гуляв і веселився, а в неділю урочисто спалювали опудало, що символізує зиму. Кожен день масляного тижня це окремий маленький свято зі своїми традиціями. Наприклад в понеділок починалась підготовка до свята: свати ходили один до одного в гості, обговорювали деталі святкування (меню, місце проведення, гостей), а господині починали пекти млинці. У вівторок починалися оглядини наречених: у веселій атмосфері свята молоді люди обирали собі пару, щоб по завершенню Великого посту зіграти весілля. Середа - тещині млинці. Зяті приходили до тещ на млинці. Четвер називали "Разгуляй": святкування з будинків переносилися в центр села за спільні столи. Веселі ігри, катання з гірок пісні і танці у цей день досягали піку. П'ятниця - тещині вечори. У цей день тещі наносили візит зятям, які власноруч готували страви для своїх других мам. Суботу називали "Зовичні посиденьки": молода дружина запрошувала родичок чоловіка в гості. Завершувалася тиждень прощеною неділею - було прийнято просити вибачення за завдані раніше образи.
Традиційною стравою всій масляного тижня безсумнівно є млинці. Сьогодні ми розповімо, як приготувати цей смачний символ сонця і весни, щоб вразити всіх гостей.
-
Сирні млинці з зеленню
Інгредієнти:
-
молоко 500 мл
-
яйця 2 шт
-
борошно 1,5 склянки
-
сир твердий 100 гр
-
цукор -1,5 ст. ложки
-
зелень
-
сіль
-
масло рослинне для смаження
Приготування : виливаємо молоко в миску, додаємо яйця, цукор і сіль і перемішуємо. Просіваємо борошно і знову перемішуємо, щоб не було грудочок. Додаємо дрібно нарізану зелень, натетрый сир і 1-2 ложки рослинної олії. Смажимо млинці на рослинній олії з двох сторін.
2. Млинці "Зебра"
Інгредієнти:
-
борошно 1 склянка
-
молоко 2 склянки
-
яйце 1 шт
-
цукор 2 ст. ложки
-
какао 2 ст. ложки
-
ванільний цукор 1 ч. ложка
Приготування: У глибоку миску кладемо борошно, яйця, цукор, ванілін і все добре збиваємо, отримане тісто ділимо навпіл. В одну половину додаємо какао-порошок і розмішуємо до повного його розчинення. Переливаємо вийшло коричневе тісто в ємність з носиком. Починаємо смажити: розподіляємо біле тісто по сковороді, зверху по колу наливаємо коричневе і ставимо на плиту. Млинці виходять з одного боку білі, а з іншого в смужку. Щоб гості оцінили старання - подаємо млинці візерунком назовні.
3. Млинці, фаршировані вишнею, в сметанному соусі
Інгредієнти:
Для млинців:
-
молоко 500 мл
-
яйця 3 шт
-
борошно 200 гр
-
масло вершкове або рослинне 2 ст. ложки
-
цукор 2 ст. ложки
-
сіль 0.5 ч. ложки
Для начинки
-
400 гр замороженої вишні без кісточки
-
4 столові ложки цукру
-
25 гр води
Для сметанного соусу:
-
2 столові ложки густої сметани
-
2 столові ложки цукру
-
1-2 столові ложки какао
Приготування: Замішуємо тісто і смажимо млинці. У кожної господині є свій рецепт приготування вдалих млинців. Заморожену вишню відправляємо в каструлю і додаємо 25 гр води. Доводимо до кипіння на повільному вогні. Крохмаль змішуємо з цукром і додаємо до вишні, акуратно перемішуємо. Через 2-3 хвилини каструлю прибираємо з вогню й даємо охолонути. Начиняємо млинці вишнею. Готуємо соус: змішуємо сметану, цукор і какао і доводимо до кипіння. Коли топінг охолоне - подаємо до млинців.
Приготуйте млинці по одному з перерахованих вище способів і почастуєте ними близьких та друзів на святковому бенкеті. Найзручніше їх взяти з собою в боксі з кришкою. Складіть ласощі у великий контейнер, так як ті, хто спробують Ваші млинці - обов'язково попросять добавки.
- Рецепти пасокХіба можна уявити собі Великдень без яскравих фарбованих яєць і солодких пасок? З давніх-давен у кожної господині свій рецепт святкової паски, який оберігала і передавала тільки наступним поколінням. Але в часи інтернету фамільні рецепти відійшли в минуле, і зараз потрібно тільки вибрати найсмачніші і простий рецепт паски.Повна версія статті
- Як обрати безпечні пластикові ємності?Пластик ставши є невід'ємною частиною нашого життя. Продуктові контейнери, упаковка для побутової хімії, дитячі іграшки, одяг, компакт-диски, зубні щітки ... Якщо вам не байдуже власне здоров'я і здоров'я ваших близьких, важливо знаті, з якого самє виду пластику необхідно обирати ємності.Повна версія статті