У чому користь пророщеного зерна?
Пророщене зерно - це не харчова добавка й не ліки, виготовлені в лабораторії, - це цілюща, жива їжа. Про користь пророщеного насіння було відомо ще за часів Гіппократа. Найпоширеніше вживання живої їжі серед індійських йогів - до 50 відсотків раціону складають пророщені зерна.
Цінність пророщеного насіння полягає в його унікальному складі, який у момент набрякання і проростання вступає в активну фазу. У момент проростання зерен у них набагато збільшується вміст деяких вітамінів і мікроелементів, а також деякі з'єднання є, хоча в звичайному зерні їх немає. У пророщеному зерні сконцентровані цінні поживні речовини і активна енергія, які відновлюють організм людини на клітинному рівні.
Користь пророщеного зерна набагато більша за користь продуктів переробки зерна, тому що основна маса корисних речовин знаходиться саме в зародку зерна. Особливо це стосується проростків пшениці, сої та бобових культур. Ви можете з легкістю проростити зерна вдома. Отже:
Яким чином пророщувати зерна?
У великій кількості холодної води потрібно промити 2 столові ложки зерен. Це денна норма на одну людини, хоча, якщо ви хочете, можна почати з меншої кількості. В даному випадку все дуже індивідуально, так як сприйнятливість організму у кожного своя.
Зверніть увагу на те, що зерна, які спливуть на ваших очах, не варто використовувати, оскільки вони не проростуть.
Далі обираємо ємніть з широким дном, кладемо марлю або іншу тканину та рівномірно розподіляємо зерна з поверхні. Це потрібно щоб продукт проріс рівномірно. Покриваємо зерна такниною і трохи заливаємо водою кімнатної температури.
Накривати паростки не обов'язково, але тоді вам доведеться стежити за тим, щоб волога не зберігалася в товщі зерна. Також потрібно щонайменше один раз перемішати насіння, щоб зерна однаково просочилися водою. Це посприяє їх максимально ефективному проростанню.
Ємність з її вмістом ставимо в затемнене тепле місце і з певною періодичністю зволожуємо верхню тканину. Через годин 10 промиваємо зерна і назад перекладаємо їх в посудину,час від часу зволожуючи. Буквально за день-два вже можна побачити перші 1-3 міліметрові паростки. Все залежить від якості зерна та температурного режиму навколишнього середовища.
Давайте також розглянемо кілька рецептів корисної їжі з пророщених паростків.
Фруктовий салат з соняшником і паростками пшениці
Беремо:
• Банан - 1 шт.
• Ківі - 1 шт.
• Сир - 100 гр.
• Гранатові зерна - 3 ст. л.
• Пророщені зерна пшениці - 2 ст. л.
• Пророщене насіння соняшника - 2 ст. л.
• Мед - 2 ст. л.
• Сік половинки лимона.
Прокручуємо в м'ясорубці зерна, натираємо сир, дрібно нарізаємо фрукти. Все перемішуємо і заправляємо лимоном і медом, прикрашаємо гранатовими зернами.
Салат "Солодка пшеничка"
• Півсклянки пророщених зерен.
• Кунжутне насіння - 2 ч. л.
• Мед.
Дробимо насіння і додаємо його в пророслі зерна. Заправляємо медом за бажанням.
Китайський салат
• Півсклянки пророщених зерен сої.
• Листя китайського салату - 100 гр.
• Консервований горошок - 3 ст. л.
• Сметана
Спочатку відварюємо паростки сої протягом 3 хвилин, після - промиваємо водою. Подрібнюємо салатне листя, додаємо паростки сої та горошок. Запрвляємо сметаною. Готово!
- Рецепти пасокХіба можна уявити собі Великдень без яскравих фарбованих яєць і солодких пасок? З давніх-давен у кожної господині свій рецепт святкової паски, який оберігала і передавала тільки наступним поколінням. Але в часи інтернету фамільні рецепти відійшли в минуле, і зараз потрібно тільки вибрати найсмачніші і простий рецепт паски.Повна версія статті
- Як обрати безпечні пластикові ємності?Пластик ставши є невід'ємною частиною нашого життя. Продуктові контейнери, упаковка для побутової хімії, дитячі іграшки, одяг, компакт-диски, зубні щітки ... Якщо вам не байдуже власне здоров'я і здоров'я ваших близьких, важливо знаті, з якого самє виду пластику необхідно обирати ємності.Повна версія статті